Magnus serietips 2011/2012

Div 3 VSSÖ

1:a Tölö IF

Kom sist i div 2 VSS

4-8 Gudmundsson, Stefan

0-8 Hammarberg, Mathias

6-17 Andersson, Johan

0-12 Andrén, Erik

5-18 Carlsson, Marcus

5-20 Faleberg, Ted

Segerkandidat.

2:a Askims PK

Drog sig ur div 2 VSS efter några matcher.

Gustav, Emil, Niklas och Henke spelade.

(Nisse och Rickard är borta av olika skäl)

Svårbedömda, vilka spelar? Övre halvan.

3:a Åsa BTK

Kom 3:a i div 3 VSSV

28-9 Pettersson, Robin

26-12 Jacobsson, Daniel

4-0 Nyberg, Patrik

12-15 Andrén, Gerry

Kan bli bra om Åsa värvar mkt till A-laget.

Övre halvan.

4:a Särö IK

Kom 6:a i div 3 VSSV

27-8 Kindblom, Magnus

16-6 Asklund, Fredrik

7-22 Holmberg, John-Jacob

7-27 Kindblom, Emil

Mittenlag.

5:a Onsala PP

Kom 3:a i div 3 VSSÖ

23-13 Änghede, Christer

22-15 Brovall, Peter

21-17 Ahl, Mikael

9-12 Bonevik, Håkan

2-15 Hansson, Jan

Mittenlag.

6:a Sjömarkens BTK

Kom 4:a i div 3 VSSÖ

20-12 Qfvarnström, Amadeus

8-1 Söderlund, Magnus

19-15 Oskarsson, Mikael

Nog ofarliga, men det kan ändras. Mittenlag?

7:a Partille PK

Kom 6:a i div 3 VSSÖ

26-8 Olmsäter, Erik

6-6 Nilsson, Tobias

14-15 Bergsten, Oscar

Nog ofarliga, men det kan ändras.

Undre halvan?

8:a Östra Stadsgränsen TK

Kom 5:a i div 3 VSSÖ

31-6 Gelander, Johan

20-20 Nilsson, Carl-Johan

Undre halvan.

Div 3 VSSV

1:a Laholms BTK Serve

Kom 7:a i div 2 SSN

15-6 Jönsson, Ulf

14-6 Snygg, Anders

10-7 Anderberg, Peter

8-11 Bäckström, John

5-9 Anderberg, Lars

9-25 Henriksen, Simon

Segerkandidat om de bästa stannar.

2:a Onsala BTK

Kom 2:a i div 3 VSSV

34-1 Grönlund, Åke

23-3 Andersson, Lars-Inge

19-14 Holmström, Mikael

6-22 Jönsson, Tobias

Övre halvan.

3:a BTK Eol

Kom 4:a i div 3 VSSV

14-6 Randelid, Dan

17-9 Nyman, Anton

10-6 Ivarsson, Erik

3-2 Kannerstedt, Daniel

9-12 Andersson, Henrik

17-22 Carlsson, Simon

Övre halvan.

4:a Vaggeryds BTK

Kom 4:a i div 3 SSNÖ

22-14 Josephsson, Björn

15-8 Hellgren, Jimmy

19-15 Sahlstedt, Ola

5-4 Fredén, Hans

1-1 Josephsson, Alexander

Mittenlag.

5:a Tabergs SK

Kom 6:a i div 3 SSNÖ

34-4 Mårtensson, Jan

9-2 Arnesson, Jimmy

6-7 Uggmark, Henrika

Mittenlag.

6:a BTK Tif

Vann div 4 norra Halland

25-1 Karlsson, Joakim

23-2 Svensson, Mathias

13-6 Hammarberg, Mathias

15-10 Änghede, Jakob

9-4 Andrén, Erik

1-1 Lindh, Andreas

Mittenlag som bäst.

7:a Husqvarna S:a IS

Vann div 4

29-1 Karlsson, Anders

28-3 Augustsson, Lars

24-8 Trygg, Magnus

23-8 Wikström, Håkan

4-2 Nilsson, Kjell

Mittenlag som bäst.

8:a Landeryds PK

Vann div 4

29-5 Erlandsson, Erik

23-4 Aronsson, Gustav

13-3 Holmquist, Hans

19-11 Poulsen, Kjell

6-10 Svensson, Emil

Undre halvan